Първият противник на Левски в квалификациите на Шампионската лига продължава с победите в лятната си подготовка.
Борац Баня Лука удари с 1:0 над черногорския Сутиеска Никшич в контрола, проведена в сръбския курорт Златибор.
Единственото попадение в срещата реализира голмайсторът на босненския шампион Иван Юричич. Хърватският нападател се разписа малко след почивката, като беше точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.
Футболистите на Борац имаха инициативата през по-голямата част от двубоя и диктуваха темпото.
Това е втора победа за тима в подготвителния период след впечатляващото 8:0 срещу сръбския Йединство Путеви. Следващото изпитание пред босненците е на 26 юни срещу ИМТ Белград, който завърши в средата на таблицата в сръбската Суперлига.
Левски ще се изправи срещу Борац Баня Лука на 7 юли в първия мач от квалификациите на Шампионската лига, а седмица по-късно е реваншът на стадион „Георги Аспарухов“.
Leave a Reply